Close

Kwiecień 1, 2019

Rzym w jeden dzień

rzym

Rzym w jeden dzień- co zwiedzić, aby poczuć klimat miasta?

Rzym z powodzeniem można wcielić do dłużej wycieczki objazdowej po Włoszech. Można też udać się tam na krótki, weekendowy wypad, kiedy to tak naprawdę nie mamy aż tyle czasu, aby zobaczyć wszystko, ale mamy szansę przynajmniej zobaczyć te najciekawsze miejsca, które wymieniane są najczęściej w różnego rodzaju przewodnikach. Podróżując przez różnego rodzaju włoskie miasteczka od razu możemy powiedzieć, czy są to spokojne miejsca z malowniczymi winnicami i wspaniałym klimatem południa, czy są to mocno komercyjne, turystyczne destynacje, gdzie wszędzie trzeba stać w kolejce. Chcąc postawić właśnie na Rzym, musimy mieć świadomość, że należy od właśnie takich, popularnych i obleganych, turystycznych miejsc, gdzie w sezonie możemy spotkać prawdziwe tłumy ludzi.

Zwiedzanie? Najlepiej na piechotę do Koloseum

Mając mało czasu i chcąc zobaczyć wiele, najlepiej wybrać się na pieszą wędrówkę, gdyż w ten sposób, przechadzając się trasą, która ma około 2-3 km, uda się nam zobaczyć zdecydowanie najwięcej. A od czego zacząć? Zdecydowanie najbardziej polecanym miejscem na start jest Koloseum, które już lata temu zostało uznane za jeden z cudów świata. Ta monumentalna budowla naprawdę robi ogromne wrażenie, trzeba się jednak nastawić na to, że jeśli nie kupimy biletów wcześniej- kolejka do kasy może być spora. To właśnie w tym miejscu niegdyś odbywały się walki gladiatorów, bitwy morskie, a także walki z dzikimi zwierzętami. Ten największy amfiteatr na świecie to miejsce, z którego Rzym jest najbardziej znany- nie można więc go pominąć w swoich planach turystycznych.

Forum Romanum i Schody Hiszpańskie

Z Koloseum bardzo szybko będziemy mogli dostać się do drugiego, ważnego w Rzymie miejsca, a mowa tutaj o starożytnym rynku rzymskim, który był prawdziwym centrum życia tego miasta. Dzisiaj możemy podziwiać to, co pozostało z jego zabudowań jednocześnie mając świadomość, że przez wieki było to ważne miejsce spotkań Włochów. Obok warto pójść na Schody Hiszpańskie. Są to schody, które znajdują się na Placu Hiszpańskim i które są najdłuższymi schodami w Europie- liczą sobie aż 137 stopni. Okres ich powstania to wiek XVIII, a ich nazwa powstała od budynku, który znajdował się nieopodal, a była to właśnie ambasada hiszpańska. Na samym szczycie znajduje się wspaniała świątynia- jest to Kościół Świętej Trójcy, który również powinniśmy odwiedzić będąc już w tej lokalizacji. Zobaczywszy już te atrakcje, warto dalej wybrać się spacerem po rzymskich uliczkach starego miasta.