Close

Marzec 20, 2023

Meble do hotelu- czy warto inwestować w drewno?

Urządzanie wnętrz hotelowych stanowi niemałe wyzwanie. Za pewne więc także z tego względu wielu właścicieli i inwestorów od razu decyduje się na zatrudnienie projektanta wnętrz nie próbując wcielania w życie samodzielnych projektów, które mogłyby nie być do końca trafione. A jednak, jeśli kierujemy się klasyką, elegancją i stonowanymi kolorami- wnętrza przez nas zaprojektowane powinny przypaść do gustu niemalże każdemu.

Analogicznie, bardzo dobrym i sprawdzonym patentem jest stosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz tych, które służą do urządzania i dekorowania wnętrza. Jednym z takich materiałów jest chociażby naturalne drewno, które może wystąpić jako meble hotelowe, podłogi czy detale ozdobne w pokojach gości.

Czy opłaca się inwestować w drewno?

Wielu właścicieli za pewne zastanawia się, czy jest sens urządzania wnętrz hotelowych z wykorzystaniem drewna. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na fakt, że drewniane meble ze względu na koszt surowca i sposób ich wytwarzania, będą droższe od tych wykonywanych ze sklejki meblarskiej. Jednakże, drewniane meble zawsze były i będą synonimem jakości, co od razu rzuca się w oczy. Jeśli więc zależy nam na odpowiednim wrażeniu, jakie chcemy wywrzeć na gościach i jeśli liczy się dla nas utrzymanie wysokiego standardu obiektu- inwestycja w drewniane meble jest jak najbardziej trafiona.

Kolejnym argumentem przemawiającym za drewnianymi meblami jest ich niesamowita solidność, wytrzymałość i trwałość. Wszystkie te aspekty są szalenie ważne w miejscach, które są często eksploatowane przez wiele różnych ludzi. Meble hotelowe tego typu są inwestycją, która po prostu się opłaca. Dodatkowo, meble z drewna znacznie łatwiej jest poddać renowacji. Można je też w prosty sposób konserwować z wykorzystaniem preparatów na bazie naturalnych olejów. Przecieranie ich powierzchni olejem lnianym pozwoli nadać im niesamowity połysk.

Wystrój ma znaczenie- warto zastanowić się nad nim trochę dłużej

O tym, jak zróżnicowane mogą być kolekcje mebli z drewna można łatwo przekonać się wchodząc na stronę polanomeble.pl. Z powodzeniem można znaleźć tutaj zarówno pojedyncze elementy, takie jak chociażby łóżka z drewna jak i całe komplety mebli, które pozwalają utrzymać spójność stylistyczną w obrębie każdego pomieszczenia. Wybór mebli systemowych jest niejako gwarancją, że na pewno wszystko będzie do siebie pasować, a jednocześnie, że w pomieszczeniu znajdzie się wszystko, co potrzebne.

Oczywiście, warto także wspomnieć o tym, że meble drewniane są także bardzo estetyczne, a ich jakość jest od razu zauważalna. Meble można zakupić niemalże w każdym stylu, zarówno klasycznym, skandynawskim jak i minimalistycznym i nowoczesnym. Dzięki temu można znaleźć meble w takim stylu, w jakim ma być urządzony cały obiekt. Właścicielom pensjonatów często zależy nam tym, aby zauroczyć gości niesamowitym stylem i klimatem kreowanego przez siebie miejsca- takie meble z pewnością okażą się trafione i znacząco ułatwią to zadanie.