Close

Lipiec 8, 2019

Gdzie na wakacje z dziećmi w europie

wakacje w europie mapa

Wakacje całą rodziną w Europie- gdzie się wybrać?

Podróżowanie z dziećmi znacznie różni się od samodzielnego podróżowania. Najlepiej wybierać miejsca, w których nie tylko dorośli będą się dobrze czuć, ale i dla dzieci znajdzie się wiele interesujących atrakcji. Gdzie na wakacje z dziećmi w Europie? Takich ciekawych miejsc idealnych na wyprawę całą rodziną znajdziemy tak naprawdę bardzo wiele! Ważne, aby ilość atrakcji dobrze rozłożyć w czasie, aby podróż nie była zbyt męcząca dla tych najmłodszych, nawet jeśli dane miejsce wprost pęka w szwach od możliwych atrakcji.

Wyprawa nad ciepłe morze to zawsze dobry pomysł!

Dzieci uwielbiają plaże, to możliwość korzystania ze słońca, wody i piasku bez ograniczeń. Szansa na szereg interesujących zabaw, a także możliwość przebywania przez dłuższy czas na świeżym powietrzu. Dlatego też doskonałym miejscem dla rodziny na urlop może być Hiszpania, a konkretniej Majorka lub Minorka. To miejsce, gdzie można znaleźć szereg urokliwych zakątków, można korzystać z bardzo ciepłej wody, wspaniałej pogody, ale i można odpocząć spędzając czas razem. Natomiast inną, popularną turystyczną destynacją jest Chorwacja, gdzie znajdziemy ciepłą wodę, ale w sporej części plaże nie będą piaszczyste, a raczej kamieniste. Jednakże, z Polski do Chorwacji można szybko dostać się własnym samochodem, co zwiększa naszą mobilność już na miejscu. Za pewne dlatego też tak wiele polskich rodzin planuje wakacje właśnie w Chorwacji. Jeszcze inne, polecane wyspy to te, które przynależą do Grecji, a mowa tutaj o Cyprze, Krecie lub o Korfu. Jeszcze innym, naprawdę bardzo spokojnym, zacisznym, ale i malowniczym miejscem będzie jezioro Garda we Włoszech.

A może europejskie stolice? Tu także znajdziemy wiele atrakcji

Każda ciekawa i warta odkrycia, w każdej znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci i bez problemu zagospodarujemy nasz czas wolny. Możemy zaplanować wycieczkę objazdową po kilku europejskich stolicach lub też skupić się na jednej, wybranej, podczas jednorazowego wyjazdu. Na uwagę zasługuje piękna, zabytkowa Praga, ale i Londyn czy też Paryż. Pamiętajmy jednak o tym, że są to europejskie metropolie, w których będzie ogrom ludzi oraz turystów. Jeśli nam to jednak nie przeszkadza- można poznawać te miasta wytyczając swoje własne szlaki. W Berlinie znajdziemy zoo, które posiada największą ilość zwierząt, a w Wielkiej Brytanii możemy wybrać się na wycieczkę śladami Harrego Pottera, co z pewnością przekona osoby, które są fanami twórczości J. K. Rowling. Interesujące może być także Muzeum Figur Woskowych.