Close

Marzec 8, 2019

Gdańsk atrakcje dla dzieci

gdańsk diabelski młyn

Pobyt z dzieckiem w Gdańsku? To miejsce pełne atrakcji!

Gdańsk jest miastem, które często wybieramy jako cel naszej wakacyjnej podróży. Dzieje się tak z wielu względów. Po pierwsze dlatego, że jest to miasto zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim, po drugie jest to całkiem spore miasto, w którym nie brakuje atrakcji dla dorosłych jak i dla dzieci. Dzięki temu, można spokojnie zagospodarować swój czas nawet w sytuacji, kiedy pogoda nie do końca dopisuje, co uniemożliwia wygrzewanie się na plaży. Podróżując z dzieckiem, dodatkowo warto zorientować się, co ciekawego dla najmłodszych może nam zaoferować Gdańsk. Atrakcje dla dzieci tutaj dostępne sprawią, że będzie to idealne miejsce na wakacje spędzane całą rodziną.

Centrum Hawelianum

To niezwykłe miejsce na mapie miasta, które tak naprawdę znajduje się w ścisłym centrum, gdyż mieści się na Górze Gradowej. Centrum Hawelianum to nic innego jak bardzo nowoczesny park edukacyjny i centrum nauki dedykowane najmłodszym. To właśnie dzieci mogą tutaj poznawać świat, dowiedzieć się wielu ciekawostek i dodatkowo naprawdę świetnie się bawić. Wiedza jest tutaj zdobywana poprzez zabawę, a interaktywne wystawy pozwalają lepiej zrozumieć nawet bardzo trudne, naukowe zagadnienia. Hawelianum obejmuje obszar aż 20 hektarów. Na terenie centrum dostępne są także dwa punkty widokowe, z których można podziwiać miasto. Wszystko dzięki temu, że teren ten jest obszarem, na którym niegdyś znajdował się fort militarny- rozległy park jest więc idealnym miejscem do spacerów i okazją do tego, aby miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Ośrodek Kultury Morskiej

Jest to miejsce, które swoją tematyką skupią się wokół samego morza. Dzieci mogą tutaj dowiedzieć się wielu interesujących faktów właśnie o takiej tematyce, jednocześnie świetnie się bawiąc. Będą miały okazję przebrać się za piratów, a także pobawić się w dowódców okrętów sterując statkami w wielkim basenie. Z pewnością jest to miejsce, w którym nie można się nudzić, a jednocześnie tematyka wystaw i interaktywnych eksponatów pozwala poczuć, że faktycznie znajdujemy się nad morzem.

EduPark Gdańsk

To kolejne miejsce, w którym można zdobywać wiedzę poprzez zabawę. To nowoczesny park technologiczny, w którym dzieci mogą lepiej zrozumieć prawa fizyki, zdobyć wiedzę z zakresu chemii, a nawet obserwować reakcje chemiczne oraz brać udział w doświadczeniach. Miejsce to posiada szereg wystaw stałych, ale i tematyczne ekspozycje zogniskowane wokół jakiegoś jednego, konkretnego tematu. Miejsce to będzie ciekawe nie tylko dla dzieci, ale także i dla ich rodziców.