Close

Wrzesień 27, 2019

Garnitur w wersji letniej – jaki powinniśmy spakować do walizki?

Czasem zmuszają nas do tego okoliczności, innym razem po prostu sami planujemy bardziej eleganckie wyjście i chcielibyśmy dobrze się prezentować. Niezależnie od tego, jaki mamy powód – czasem niezbędny będzie nam w podróży bardziej elegancki garnitur. A mogłoby się wydawać, że wakacje są czasem, kiedy możemy w końcu wrzucić na luz także i w kwestii ubioru- nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nie chodzi o to, aby zrobić sobie wakacje od odpowiedniego dbania o swój wygląd.

Jeśli natomiast znudziły się nam czarny, klasyczny garnitur, który wkładamy zazwyczaj na każdą z ważniejszych uroczystości- postawmy na inny garnitur na wyjazd turystyczny, który bardziej będzie kojarzył się z wakacjami. Zanim jednak zaczniemy wkładać garnitur do walizki razem z innymi rzeczami- zastanówmy się, jak zrobić to dobrze, aby nie uległ on zbyt wielu zagnieceniom. Pamiętajmy o tym, że niektóre tkaniny znacznie łatwiej się gniotą i znacznie ciężej jest takie zagniecenia rozprasować. Upewnijmy się też, czy w pokoju hotelowym będziemy mieć dostęp do żelazka, gdyż garnitur raczej na pewno będzie wymagał pracowania, żeby mógł odpowiednio się prezentować.

Wakacyjne połączenia kolorystyczne, które Ci się spodobają

Wprost idealną propozycją na wakacje będą garnitury w odcieniach szarości, a nawet popieli lub też cała paleta garniturów utrzymanych w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Jak wiadomo, kolorystyka ta nadal mieści się w kanonie klasycznej elegancji, jednocześnie też znacznie bardziej pasuje do takiej okazji jak wyjazd wakacyjny. Jeśli natomiast dobrze czujemy się w bieli- biały garnitur dla odważnych również wchodzi w grę, chociaż z pewnością znacznie bardziej zwraca na siebie uwagę. Do tego możemy pomyśleć o jakiejś innej koszuli niż ta, którą najczęściej wybieramy.

Może to być koszula błękitna lub też nawet lekko wpadająca w róż – w zależności od naszych upodobań. Natomiast to, o czym bezsprzecznie powinniśmy pamiętać to sprawdzenie, z jakiej tkaniny jest wykonany garnitur, który mamy w planie ze sobą zabrać. Z pewnością nie powinien to być garnitur z dodatkiem wełny, dobrze też, aby nie był to model posiadający bardzo dużą domieszkę sztucznych włókien. Najlepiej będziemy się natomiast czuli w garniturze z cieńszej tkaniny, która przepuszcza powietrze. Zazwyczaj bowiem podczas wakacji udajemy się do cieplejszych krajów niż Polska, gdzie mogą panować naprawdę upalne temperatury. Garnitur wykonany z naturalnych włókien na pewno będzie dla nas znacznie bardziej komfortowy do noszenia.