Close

Czerwiec 11, 2019

Darmowe atrakcje w londynie

darmowe atrakcje w londynie

Czy da się zwiedzić Londyn za darmo?

Okazuje się, że w Londynie naprawdę sporo można zobaczyć nawet w sytuacji, kiedy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem na podróż. Oprócz możliwości urządzania sobie zwykłych spacerów ulicami tego wspaniałego miasta, warto wcześniej sprawdzić, gdzie jeszcze uda się nam dostać bez konieczności płacenia. Będą to miejsca, dzięki którym znacznie lepiej poznamy Londyn, a także miejsca, w których będziemy mogli obcować z kulturą. Jakie są darmowe atrakcje w Londynie, z których obowiązkowo musimy skorzystać?

Muzeum Narodowe

British Museum to pokaźnej wielkości obiekt, na którego zwiedzanie powinniśmy zarezerwować sobie około 3 godzin, a i to może okazać się niewystarczające, gdyż naprawdę bardzo wiele można tutaj zobaczyć. A co konkretnie? To bogata kolekcja literatury oraz sztuki, a także szereg ciekawych eksponatów, które sięgają czasów starożytnych. To wiele stałych ekspozycji, które nadają temu miejscu charakter, ale i ciekawe ekspozycje czasowe. Zanim udamy się do muzeum warto sprawdzić w szczególności właśnie te wystawy czasowe, a także różne wydarzenia kulturalne, które często są organizowane na terenie tego obiektu.

Dla miłośników sztuki

Kolejnym, szalenie interesującym miejscem w Londynie jest Galeria Narodowa. Znajdziemy tutaj dzieła wielkich i znanych malarzy takich jak Rubens, Rembrandt, Botticelli czy też Caravaggio. Warto wiedzieć o tym, że w galerii organizowane są całkowicie darmowe wycieczki w grupach, które prowadzą przewodnicy opowiadając o poszczególnych dziełach. Wizyta w galerii może więc zająć nam kilka godzin, w zależności od tego, czy skorzystamy z usług przewodnika, czy sami będziemy chcieli pooglądać dzieła przez dłuższy czas.

Piesze wycieczki po mieście

Aby poznać miasto i poczuć jego klimat nie musimy wchodzić do każdego obiektu, w którym wstęp jest biletowany. Już sama piesza wycieczka da nam możliwość zobaczenia czegoś ciekawego, a na pewno poznania tych obiektów, które są w Londynie najpopularniejsze. Popularną, pieszą trasą wycieczkową jest spacer wzdłuż Tamizy, skąd można podziwiać Big Ben, budynek parlamentu, a także katedrę Westminster Abbey. Idąc dalej napotkamy liczne galerie sztuki, a także Teatr Narodowy. Spacerując po mieście warto też udać się pod most Tower Bridge, który również stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc w Londynie. Na odwiedziny zasługuje także Pałac Buckingham, który otoczony jest malowniczym parkiem St James’s Park. Jednocześnie możemy więc podziwiać zabytkowe obiekty, ale i zwrócić uwagę na piękno tutejszych parków miejskich.