Close

Maj 17, 2019

Ciekawe miejsca nad morzem

ciekawe miejsca nad morzem

Polskie morze- gdzie się wybrać?

Morze Bałtyckie nadal jest bardzo popularnym miejscem urlopowym. Jest stosunkowo niedaleko i pomimo faktu, że nie należy do najcieplejszych, nie brakuje tutaj atrakcji, którymi można zagospodarować swój czas wolny. Oczywiście, miejscowości nad polskim morzem nie spełnią oczekiwań osób, które najchętniej wygrzewałyby się na gorącej plaży i korzystały z czystej, ciepłej wody przez cały swój urlop. Takim osobom bardziej polecane są cieplejsze kraje. Jeśli jednak lubimy spacerować, uprawiać sport na świeżym powietrzu i zwiedzać, a możliwość skorzystania z plaży od kąpieli w morzu stanowi dla nas dodatek do wyprawy- Morze Bałtyckie jest dla nas dobrym miejscem na urlop. Jakie ciekawe miejsca nad morzem powinniśmy zobaczyć?

Gdańsk oraz Trójmiasto

Trudno powinąć Gdańsk, gdyż jest to spore miasto o bogatej historii. Zatrzymując się właśnie tutaj mamy możliwość zwiedzania zarówno Gdańska, Sopotu jak i Gdyni. Sam Gdańsk oferuje nam piękne Stare Miasto, ale też wspaniałą Oliwę, Westerplatte oraz szereg innych atrakcji. To także ośrodek kulturalny i miejsce, w którym często organizowane są różne eventy. Jednocześnie, możemy tutaj skorzystać z najpiękniejszego molo, które znajduje się w Sopocie. Możemy więc nastawić się zarówno na wypoczynek na plaży, jak i na zwiedzanie, co daje nam wiele możliwości w sytuacji, kiedy pogoda nie będzie nam dopisywała przez cały nasz wyjazd.

Ustka

Niesamowita miejscowość, która posiada bardzo szeroką plażę, wprost idealną do tego, aby mogły korzystać z niej także dzieci. Plaża jest podzielona jakby na dwie części przez kanał portowy. Wokół znajduje się wiele zacisznych restauracji oraz sklepików, które dodają temu miejscu uroku. To wspaniałe miasto do tego, aby tutaj odpocząć, nacieszyć się morzem, plażą i otoczeniem natury. Z pewnością jest to miejsce spokojniejsze od Gdańska, bardziej kameralne i dobre do tego, aby spokojnie spacerować i móc się po prostu wyciszyć.

Uzdrowiskowy Kołobrzeg

Jest to popularne i oblegane miasto, chociaż znacznie mniejsze od Gdańska. Dodatkową zaletą miasta jest jego uzdrowiskowy charakter, gdyż kołobrzeska solanka to naturalne bogactwo tego terenu, z którego często korzystają kuracjusze. Chętnie przyjeżdżają tutaj turyści nie tylko z naszego kraju, ale także z zagranicy, szczególnie jeśli chodzi o popularność różnego rodzaju kąpieli prozdrowotnych w tejże właśnie solance. Kołobrzeg ma również wspaniałą plażę, wiele dobrych restauracji, a także jest pięknym miejscem do spacerowania