Close

Wrzesień 22, 2019

4 typy podróżujących– a Ty którym jesteś?

Podróżujący, podróżującemu nierówny. Jedni z nas są w zasadzie cały czas w podroży, inni zaś wyjeżdżają jedynie okazjonalnie. Jedni wolą wylegiwać się na plaży, podczas gdy inni kochają zmęczenie spowodowane długim marszem pod górę. Dla jednych najważniejsze jest zwiedzanie miast, inni wolą podziwiać dzieła natury. Każdy ma swój sposób na podróżowanie, a podziału podróżujących można dokonywać w oparciu o naprawdę wiele czynników. My dziś prezentujemy cztery typy podróżujących w oparciu o miejsca, w których spędzają noce.

Wygoda ponad wszystko

Do pierwszej kategorii zaliczamy osoby, które ponad wszystko cenią sobie wygodę podczas podróży. Takie osoby wybierają pięciogwiazdkowe hotele. Dla nich absolutną podstawą jest hotel z basenem – podkarpackie, małopolskie czy lubuskie, nie ma znaczenia do jakiego regionu się udają, basen, spa i inne udogodnienia to pierwszy element, na który zwracają uwagę. To osoby, dla których oferta taką jak prezentuje między innymi Grand Chotowa to absolutny wymóg, aby podczas swojego wypoczynku mogli czuć się komfortowo i w pełni zrelaksowani.

W granicach rozsądku

Ten typ podróżników ma pewne wymagania, co do miejsca, w którym nocują. Zależy im na prysznicu, osobnym pokoju, wygodnym łóżku. Starają się znaleźć takie oferty, które są maksymalnie wygodne, ale za rozsądną cenę. Ten typ podróżnika może zrezygnować z niektórych wygód jeśli uzna, że cena jest nieadekwatna, ale też jest w stanie dopłacić za inne, jeśli uważa je za niezbędne.

Po taniości

Ten typ podróżników zwraca stosunkowo niewielką uwagę na miejsce noclegowe. To osoby, które potrzebują jedynie łóżka, aby mieć gdzie naładować baterie przed kolejnym dniem zwiedzania. Ten typ podróżujących często można spotkać w pokojach wieloosobowy i tanich noclegowniach. Nie przeszkadza im tłum ludzi wokół, w końcu przyjechali tutaj zwiedzać, a nie siedzieć w hostelu, więc przychodzą do miejsca noclegowego późno i bardzo szybko z niego wychodzą, bo za drzwiami czeka na nich miasto.

Survival

To podróżnicy, którzy kochają spędzać swoje urlopy w trudnych warunkach. Dla nich namiot, szałas czy przyczepa kempingowa (cóż za luksus!) to nic strasznego, a wręcz przeciwnie – to coś czego szukają. To ludzie, którzy nie śpią w namiocie, bo jest to najtańsza opcja, ale to osoby wybierające taki sposób podróżowania i noclegów. Takie osoby często celowo zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a resztę starają się samodzielnie wykonać, albo zwyczajnie bez niej obejść.